1 марта 2016 г.

«Маркетинговий інкубатор» в АІМ для студентів


Якою має бути сучасна вища освіта, щоб задовольняти потреби суспільства? Готувати спеціалістів, готових працювати у реальних умовах сучасного ринку. Тобто, для ефективної вищої освіти не вистачає практики. Кожен зіткнувся в своєму житті з цим болючим питанням і відчув на власній шкірі розрив між теорією і практикою, між «як треба» і «як є». Є ще одне дуже «вузьке місце» в системі вищої освіти – це бюджетування.

Тому провідні і найбільш інноваційні вищі навчальні заклади починають стратегічні рухи у напрямку співпраці з приватними компаніями для надання студентам можливості отримувати якісну практику за їх спеціальністю. І ми готові їм в цьому допомагати, створюючи базу для маркетингової практики на основі Агентства Індустріального Маркетингу та Loyalty Factory.
Наша компанія завжди була орієнтована на ріст спеціалістів всередині компанії і у нас є яскраві приклади такого зростання. А можливість допомагати талановитій молоді, передаючи свої знання, досвід – це для компанії найкраща соціальна інвестиція.

У п’ятницю в офісі AIM пройшла зустріч з представниками кафедри промислового маркетингу КПІ. У форматі бесіди ми з’ясували, які цілі стоять перед обома сторонами перемовин і які завдання ми можемо вирішити спільно. Ми були раді бачити у себе зав. кафедри, професора Сергія Олексійовича Солнцева, викладачів та асистентів кафедри, які наразі також займаються підготовкою до конференції по B2B маркетингу.

Вони розповіли про дуальну систему освіти, до якої прагнуть. Це такий вид навчання, коли теоретична частина підготовки проходить на базі освітньої організації, а практична – на робочому місці. Кажучи простіше, ви навчаєтеся і працюєте. І, звісно, вам за це платять гроші.
В дуальній системі навчання посилюється і якісно змінюється роль роботодавця. Роботодавці навіть приймають участь у складанні навчальної програми. Студенти проходять практику на підприємстві без відриву від навчання. На території підприємства створюються робочі місця для студентів, а спеціалісти компанії виступають у ролі наставників. Це хороша можливість отримати безпосереднє уявлення про робочі процеси на фірмі, набратися реального досвіду.

Дуальна освіта поширюється в Німеччині – там студенти забезпечені роботою ще до закінчення вузу. Зсув освіти в цьому напрямку став критично важливим, як достойна відсіч таким популярним у світі онлайн університетам, що дають змогу навчатися дистанційно і навіть отримувати сертифікат про освіту.

Тож, в рамках зустрічі обговорювали питання практики кращих студентів на базі AIM, створення так званого «маркетингового інкубатору». Геннадій Корогодський розказував про унікальність нашого контакт-центру (Loyalty Factory) в розрізі його спеціалізації на направленості. Робота над проектами, в яких задіяний контакт-центр, це нагода здобути навички формування анкет, проведення опитувань саме в B2B сфері, розвинути свої комунікативні навички, спілкуючись із спеціалістами і керівниками промислових напрямків.

Один із засновників аналітичної компанії SkyBridge Analytics Олександр Зайцев представив сервіси компанії, які він умовно розділив на 6 основних напрямків. Він розповів про зростаючу потребу в обробці неструктурованої інформації; про маркетингові аналітичні рішення, які зараз користуються найбільшим попитом на ринку, а саме про оптимізацію витрат на маркетинг, категорійний менеджмент, прогнозування попиту і всі види дослідження ціноутворення.

Керівник напрямку з вправадження інновацій та роботі з міжнародними фондами Андрій Лєбєдєв презентував можливості європейських фондів і трансфер технологій від АІМ.

У підсумку зустрічі досягнули попередньої домовленості про співпрацю і визначили наступні кроки. Маємо надію вже у найближчий час сформувати систему стажування студентів старших курсів і проектної зайнятості викладачів і науковців.

Комментариев нет:

Отправить комментарий