19 декабря 2014 г.

Вихід на нові експортні ринки за 2 місяці

10  грудня в залі «Колізей» Торгово-промислової палати України відбулась конференція на тему:«Експортний маркетинги: комплекс заходів виведення суб’єктів господарювання  на зовнішні ринки» організована Агентством Індустріального Маркетингу спільно з Торгово-промисловою  палатою України.

Компанією було вперше запропоновано комплекс маркетингових заходів, який дозволяє знайти і налагодити комунікацію з новими партнерами.

Серед  присутніх на конференції були власники та топ-менеджери українських виробників, асоціації та представники регіональних відділень Торгово-промислової палати України, Мінекономрозвитку України,  Державного космічного агентства України (НКАУ), Консорціуму «Укріндустрія», торгово-економічних відділів посольств Угорщини, Румунії, Молдови, Словакії, Інституту проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича НАН України. 


Конференцію відкрила Віце-президент Торгово-промислової палати України О.Є.Подолєва, яка розповіла про  досвід співробітництва ТППУ зі шведським агентством SIDA щодо експортного потенціалу України.

Про значну зміну структури в зовнішньоекономічному товарообігу України учасників конференції ознайомив  керівник відділу Мінекономрозвитку України Олександр Сергієнко 

Юрієм Щиріним, директором Агентства Індустріального Маркетингу, були представлені універсальні типи експортного маркетингу на прикладах роботи міжнародних торгових місій Швеції, Австрії, Швейцарії, Фінляндії,  та проектів, що були реалізовані агентством для міжнародних компаній.  А саме:
  1. Корпоративні індивідуальні зусилля з просування власної продукції (для нішевих ринків)
  2. Вивід на ринок колективних, «кластерних», проектів, рішення для групи компаній, асоціацій, що підвищують конкурентоспроможність одне одного.
  3. Партнерство/аутсорсинг з внутрішніми операторами/виробниками: Викуп або OEM виробництво.
Враховуючи економічну нестабільність та обмеження експорту в Росію та інші країни Митного союзу, були розглянуті механізми  освоєння міжнародних ринків, які на сьогодні  є майже єдиним способом розвитку компаній у середньо- та довгостроковій перспективі.

Учасникам конференції було представлено комплекс з 4-х сервісів, які направлені на експортний результат протягом 2-х місяців (Аналітика, Он-лайн-моніторинг цін, Лідогенерація традиційними засобами контакт-центру (Outbound Marketing), та інноваційними засобами цифрового маркетингу (Inbound marketing).

Головна вимога при вивченні нового ринку -  це продумане, чітке формулювання завдань. Їм підпорядковується весь комплекс намічених заходів, з позначеним розподілом сил, часу і ресурсів.  Сергієм Казанцевим, директором з аналітики   АІМ, на прикладах була розкрита класична послідовність виходу на нові ринки: аналіз навколишнього середовища, ринкові дослідження, аналіз споживачів, планування товару (послуги), планування збуту, планування просування товарів, планування ціни (Презентація доповіді)


Сергій Казанцев, Директор Агентства Індустріального Маркетингу

Технології виявлення потреб та потенційних замовлень в промислових ринках засобами контакт-центру – ефективна тактика залучення потенційних клієнтів. 

Про технологію створення «екосистем» взаємозв'язку з клієнтом, комплексних сервісів з пошуку партнерів, діагностики їх потреб, підготовки, контролю та супроводу встановлених бізнес-контактів доповіла учасникам конференції Оксана Пісаржевська, керівник контакт-центру Loyalty Factory в АІМ.

Онлайн ціновий моніторинг - одне із завдань, з яким  стикається експортер як під час виходу на зовнішній ринок, так і при роботі на ньому.

На прикладі ринку теплотехнічного обладнання Ігор Копанієв, керівник проекту АІМ pricing.com, (тестовий доступ тут:  http://aimpricing.com/  Дані для доступу - логін: demo , пароль: pricing) показав як працює щоденний моніторинг цін по номенклатурі з більш як 3000 товарів. Система динамічного ціноутворення на сьогодні єдина діюча система для B2B ринків в Україні.

Автоматична обробка  підвищить прибутковість продажів, звільнить від рутинної роботи та надасть можливість виявляти конкурентні атаки, цінові коливання, сезонність і т.і.

Інтернет надає необмежені можливості в проведенні досліджень, починаючи від аналізу пропозицій конкурентів та їхньої активності, закінчуючи проведенням опитувань і виявлення потреб у ваших споживачів.
Інструменти діджитал маркетингу дозволяють реалізувати практично будь-які завдання: від запуску бренда або нового продукту, до глибокого залучення і формування лояльності.
Ряд унікальних переваг цифрового маркетингу розкрив у своїй доповіді Олександр Юрчак, Директор B2B Ray, Генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації.
Головні з них - комплексна робота з аудиторією, яка може бути спрямована одночасно на формування та підтримку іміджу, продажів, підтримку користувачів, збір зворотнього зв'язку від них і багато іншого.
Олександр Юрчак, Директор B2B Ray


Проблемами з виходом українських підприємств на ринки ЄС поділилася Наталія Лимонова, Генеральний директор компанії «СНАЙТ».
Підсумовуючи результати конференції, Олександр Бородиня, президент Ліги виробників взуття, шкіргалантереї, хутрових виробів і шкіряних товарів, підтримав захід, та від імені присутніх українських виробників високо оцінив рівень інформативності конференції.
Загальна думка учасників – необхідність продовження в наступному році серії практичних конференцій, спрямованих на допомогу українським експортерам у боротьбі з проблемами, що виникають при виході на зовнішні ринки.


Комментариев нет:

Отправить комментарий