6 апреля 2012 г.

InterBudExpo 2012 - нові виклики для будівельного маркетингу


Міжнародна виставка InterBudExpo 2012
будівельна подія року №1
Минулого тижня у Києві відбулася міжнародна будівельна виставка InterBudExpo 2012, де свої експозиції представили понад 700 компаній з України та 14 країн світу. Загальна площа виставки - 30 тис. м² і кількість відвідувачів - близько 30 тисяч гостей виводять InterBudExpo в ранг найбільшого українського галузевого форуму, що покликаний продемонструвати актуальний стан ринку будівельних матеріалів і будівельних технологій та виявити головні тренди на профільних ринках.

У рамках виставки організовано низку спеціалізованих семінарів та конференцій, серед яких варто назвати Першу всеукраїнську конференцію «Ринок дверей в Україні», організовану російським інформаційно-аналітичним агентством “ДверноеДело” та дирекцією InterBudExpo. У заході взяли участь керівники українських та іноземних компаній з виробництва дверей і фурнітури та найбільших оптових компаній і дистриб’юторів, як також представники спеціалізованих роздрібних мереж, що працюють на українському ринку дверей.

Програма прем’єрної конференції намагалася охопити різні аспекти ринку дверей в Україні, з цією метою на роль спікерів були запрошені експерти будівельної галузі, керівники провідних підприємств - операторів ринку та маркетологи. Огляд макроекономічних показників, що визначають динаміку будівельного ринку, представив експерт ринку будівельних матеріалів Сергій Казанцев (Агентство Індустріального Маркетингу). Зокрема, він проаналізував головні індикатори української економіки, параметри платіжного і торговельного балансу, розповів про особливості фіскальної політики уряду й перелічив основні зовнішньоекономічні та внутрішньополітичні фактори, котрі суттєво впливатимуть на будівельний ринок та інвестиційну активність у перспективі наступних 18 місяців.
Експерт ринку будівельник матеріалів Сергій Казанцев (АІМ)
на конференції "Ринок дверей України" виступив з аналізом
макроекономічних показників, що впливають
на будівельний ринок України

Тож базовий сценарій розвитку економіки України від Агентства Індустріального Маркетингу на 2012 рік передбачає зростання ВВП до 1,3 %. Обсяги будівельного ринку у поточному році залишаться на рівні 2011 року. Незначне пожвавлення на будівельному ринку, спричинене стимулюванням внутрішнього попиту і фінансуванням підготовки до Євро - 2012, зміниться спадом в 2013 році.

Проте навіть за умов скорочення обсягів будівництва і рівня споживання на українському ринку дверей залишатиметься чимало простору для профільних компаній у справі апробації нових маркетингових стратегій. Український ринок дверей ще має резерви для насичення, переживаючи процеси збільшення конкуренції та динамічну зміну відношення між імпортом та внутрішнім виробництвом.

Отож, обсяги продажу міжкімнатних дверей в 2012 році практично не зміняться, хоча частка бюджетного сегменту зменшиться на користь дверей більш високого класу. Про це заявив Віталій Василевич, гендиректор «Belwooddoors». Зокрема, він припускає, що цього року на українському ринку міжкімнатних дверей буде реалізовано близько 2,4 млн. блоків, що практично відповідає торішнім показникам. При чому основні обсяги продажів міжкімнатних дверей припадуть на III – IV квартали. Частка економ-сегменту (двері - вартістю до 1000 грн) зменшиться. А ось попит на двері у сегментах «середній (1600-2600 грн за блок) та «середній-плюс» (2600–5000 грн) зросте до 5%, - додав пан Василевич.
Перша конференція "Ринок дверей в Україні" зібрала
повну залу представників дверного бізнесу  

Іншу міжсегментну динаміку спеціалісти прогнозують для ринку вхідних дверей. Так, директор оптової компанії «Абвер» Ігор Дробитько очікує розширення низькоцінового сегменту. Він передбачає збільшення загального попиту на вхідні двері, при цьому провідні вітчизняні виробники поступово зміщуватимуться з дорогого в середньоціновий сегмент. За словами пана Дробитька, на виставці InterBudExpo 2012 можна було побачити чимало новинок - дверей середньоцінової категорії українського виробництва.

На вітчизняному ринку дверей відбуватимуться також зміни з точки зору каналів продажу та характеру дизайнерських і декоративних рішень у нових лінійках продукції. За словами О. Скиби, комерційного директора московської компанії "Бекар", сьогодні в Європі виробники масово пропонують двері з комбінованими глянцево-матовими поверхнями та двері, виконані в яскравій колористиці або вироби з акцентованим грубим декором. Цілком ймовірно, що подібні моделі дверей незабаром шукатимуть шлях до свого споживача у роздрібній мережі України.

Основними завданнями, які ставили перед собою учасники InterBudExpo 2012 та проведених на виставці галузевих конференцій, були оцінка ключових тенденцій на ринку й аналіз вже напрацьованих планів своїх компаній. Після виставки багато компаній-учасників, які активно працюють на будівельному ринку України, напевно внесуть корективи у свої маркетингові плани на поточний рік.

Комментариев нет:

Отправить комментарий