5 июля 2010 г.

Юрій Щирін, директор Агентства Індустріального Маркетингу в репортажі "Репортера" на Новому каналі щодо Нового Податкового кодексу

Верховна Рада мізкує, скільки вам сплачувати податків. Народні депутати взялися за документ, який регламентує розміри сплат до державного бюджету. В Уряді не приховують – хочуть зібрати більше грошей до казни.

Підприємці цій новині не зраділи. А особливо власники малого та середнього бізнесу. Нарікають – після ухвалення документу виживати буде ще важче.

Ольга Пирожко, журналістка “Нового каналу”: “Ось це проект нового податкового кодексу України. Це саме той документ, за яким протягом найближчих років сплачуватимуть податки”.

Уряд та коаліція цей податковий кодекс називають революційним. Там або скорочення платежів, або узагалі їх ліквідація. Ось наприклад: податок на прибуток з наступного року зменшується на п’ять відсотків, на додану вартість – до дев’ятнадцяти відсотків у 2012, податок на нерухомість скасований, а приватним підприємцям на п’ять років влаштовують податкові канікули.

Федір Ярошенко, міністр фінансів України: “Запроваджуються п’ятирічні податкові канікули шляхом встановлення нульової єдиного податку”.

Насправді життя без податків світить дуже малій кількості підприємств. Таке в опозиції кажуть. Ксенія Ляпіна – колишній підприємець, а тепер народний депутат. За її словами, скористатися податковими канікулами буде нікому.

Ксенія Ляпіна, фракція “НУ-НС”: “Вони запропонували податкові канікули неіснуючим юридичним особам. ну немає таких, які до ста тисяч гривень можуть створити юридичну особу і все це обслуговувати”.

Слова Ляпіної підтверджує ось цей підприємець. Юрій Щирін очолює Агенцію маркетингових досліджень. Новий Податковий кодекс йому не подобається. Бо не допоможе, а лише клопоту додасть.

Юрій Щирін, підприємець: “Нова редакція податкового кодексу значно ускладнить адміністрування податків. Тобто, мені треба буде більше платити бухгалтерам, які обслуговують діяльність і бухгалтерію компанії. збільшиться кількість паперу, підписів і всього пов’язаного з цим хламу”.

Справа в тому, що за новим кодексом податки хоч і зменшуються, утім їх більшає. А ще підприємці мають окремо сплачувати так звані соціальні платежі. Це – ще одна додаткова стаття витрат.

Ксенія Ляпіна, фракція “НУ-НС”: “Це виросте навантаження вдвічі, втричі. Це дуже високе навантаження для суб’єкта. Вони просто підуть в тінь, їм немає сенсу вести бізнес в таких умовах”.

У коаліції про все це знають. Але заспокоюють – через малих підприємців економіка – не завалиться. Бо ж основні надходження до бюджету платять великі підприємства.

Олексій Плотников, фракція “Партії Регіонів”: “Не малий бізнес є у нас зараз бюджетоутворюючим. Не малий бізнес є основним видом, який розвиває економічну діяльність в Україні. Податковий кодекс спрямований на бюджетоутворюючі сфери бізнесової активності”.

Широкі повноваження для податківців – ще одна новація. Новий кодекс дозволяє їм провести перевірку, коли заманеться. А ще проводити так звані бесіди із будь-яким платником податків.

Ксенія Ляпіна, фракція “НУ-НС”: “От він працює на виробництві, до нього завтра підійшов податківець і почав ставити запитання, на які він не знає відповіді. Потім викликає його в податкову, починає його пресувати з метою щось від роботодавця вичавити”.

Олексій Плотников, фракція “Партії Реґіонів”: “Там мова не йде про допити і обшуки. Це вже коли йде карна справа. Податкова інспекція буде мати можливість проводити бесіди”.

Юрій Щирін, підприємець: “Робота підприємця, який знає, що його в будь-яку хвилину можуть нагрянути з перевіркою вона суттєво звужує його ділову активність”.

Але коаліція не сумнівається – попри критику у липні новий податковий кодекс буде ухвалений в цілому.

Комментариев нет:

Отправить комментарий